Główna

Pomysły na ciekawe zabawy z dziećmi w domu

Pomysły na ciekawe zabawy z dziećmi w domu

Pomysły na wolny czas z dziećmi w domu

 

Ten wpis miał się ukazać nieco później, jednak obecna sytuacja na świecie sprawiła, że sami zostając w domu z dwójką dzieci szukaliśmy pomysłów na ciekawe spędzenie czasu w domu razem z naszymi pociechami.

 

Podsuwamy Wam propozycję na wspólne spędzenie czasu w domu i zabawy razem z dziećmi.

1.     Zabawa w gotowanie

Jeżeli macie w domu zabawkową kuchnię sprawa jest dość prosta, wyciągacie makarony, ryż, orzechy, owoce i warzywa- które są twarde i się nie uszkodzą podczas zabawy (np.: całe pomarańcze, cały ogórek), jeżeli nie macie wyciągnijcie z szafek garnki, miski, durszlaki i łyżki. Przesypujcie, mieszajcie i bawcie się dobrze.

2.     Przygotowanie wspólnego wesołego śniadania

Proponujemy wyjąć chlebek lub bułeczki, ogórek, pomidor, paprykę, sałatę, ugotować jajko, wyjąć ser i szynkę. Następnie bawcie się w robienie kanapeczek o określonej tematyce, np.: zrób kotka, ułóż słoneczko.

3.  Układanie puzzli inaczej

Puzzle u nas zawsze się sprawdzają, ale tym razem pobawcie się inaczej. Odwróćcie puzzle stroną bez rysunku i losujcie po kolei jeden puzzel, następnie próbujcie dalej losować i odkrywać puzzle aby utworzy obrazek.

4.     Zabawa w „podaj mi”.

Każdy po kolei szuka w domu i przynosi określoną 2 przymiotnikami rzecz, np.: Przynieś mi coś miękkiego i kolorowego (kolorowy pluszak lub kolorowy sweterek).

5.     Kolorowanie czymkolwiek

Wyjmijcie kolorowanki i malujcie, ale nie tylko kredkami, uruchomcie swoją wyobraźnię. Możecie do malowania użyć też kosmetyków mamy (np. szminki czy różu lub cieni do powiek), myślimy że mama się za bardzo nie pogniewa ????

A już niedługo udostępnimy Wam kolorowanki w zależności od wieku, oraz rebusy i zdania do rozwiązywania. Obserwujcie nasz profil i wspaniałej zabawy Wam życzymy ????

 

Leave Your Comment